کتاب رساله مصور جلد 1


خرید کتاب رساله مصور جلد 1. کانون نشر احکام. انتشارات: اطلس تاریخ شیعه.

امروز 29 فروردین 1403

موجودی: عدم موجودی

  •  خرید کتاب رساله مصور جلد 1. کانون نشر احکام.  انتشارات:   اطلس تاریخ شیعه.

*

کتاب رساله مصور جلد 1ناشر: اطلس تاریخ شیعه


شابک : 9786009302826

پشتیبان فروش : 02166966910 و 09124483700

  • 240,000 تومان

  • لینک خرید : http://www.bookeslam.ir/قیمت-خریدکتاب-رساله-مصور-جلد1-موسسه-اطلس-تاریخ-شیعهطبق آخرین فتاوای هفت تن از مراجع تقلید

اطلاعات کتاب : رساله مصور جلد 1

نام کتاب :

رساله مصور جلد یک

تقلید, تکلیف, طهارت, وضو, غسل, تیمم 

نويسنده ، مولف :

کانون نشر احکام

گرداوري ، مترجم :

کانون نشر احکام

نشر ، ناشر ، انتشارات :

موسسه اطلس تاریخ شیعه

تعداد صفحه / قطع و نوع جلد :

335 ص / وزیری سلفون

نوبت چاپ و سال چاپ :

دوازدهم 1398

قيمت پشت جلد کتاب ( تومان ) :

240000

موضوع :

احکام

شابک :

9786009302826

تگ ها :

خرید کتاب رساله مصور جلد اول


درباره کتاب رساله مصور جلد 1

پیش از این کانون نشر احکام کتاب رساله مصور با سه موضوع (نماز-وضو-مسجد) را منتشر کرده بود. از آنجایی که بنای این کانون بر این بوده است که در انتشار این کتاب به تمام موضوعات بپردازد، از این پس آن را به صورت یک مجموعه دو جلدی با نام «رساله مصور عبادات» منتشر خواهد کرد.

تا به امروز جلد اول این کتاب چاپ و منتشر شده است. جلد دوم هنوز به چاپ نرسیده ولیکن به محض چاپ خبر آن از طریق سایت موسسه، منتشر خواهد شد.

موضوعات جلد اول:

تکلیف - تقلید - طهارت - وضو - غسل - تیمم

موضوعات جلد دوم:

نماز - مسجد - روزه

ویژگی های کتاب

1. انطباق با نظر هفت مرجع 

در تنظیم این کتاب، فتاوا و نظرات هفت تن از مراجع بزرگوار تقلید آمده است که به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: 

آیت الله العظمی امام خمینی (ره)-آیت الله العظمی بهجت (ره)-آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی)

آیت الله العظمی سبحانی (مدظله العالی-آیت الله العظمی سیستانی (مدظله العالی)-آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مدظله العالی)

آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله العالی)

توجه: در متن کتاب، تنها اسامی مراجع بزرگوار به اختصار آمده است؛ بدین وسیله از ساحت آن بزرگواران پوزش می خواهیم و از درگاه خدای بزرگ برایشان، دوام سعادت را مسألت می کنیم.

2. متن اصلی

در مواردی که نظر حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در منابع و استفتائات موجود بوده، متن اصلی را طبق فتاوای ایشان آورده ایم.

3. تفاوت فتاوا 

در مواردی که نظر برخی از مراجع، با دیگران متفاوت بوده، نام ایشان به صورت جداگانه در متن آمده است؛ همچنین به دلیل نیامدن فتاوای آیت الله العظمی سبحانی (مدظله العالی) در «توضیح المسائل ده مرجع»، نشانی توضیح المسائل و دیگر کتابهای فتوایی ایشان را جداگانه در پانوشت آورده ایم.

توجه: در مواردی که به «توضیح المسائل ده مرجع» و منابع کمتری بسنده شده، به جهت کافی بودن سَند و پاسخگویی کامل به مسئله یا استفتا میباشد و مطابق نظر همة مراجع است.

در مواردی که منابع متعددی از مراجع محترم در ادامه «توضیح المسائل ده مرجع» یا «العروة الوثقی مع تعلیقات» آمده، به جهت پاسخ گویی به سایر جزئیات مسئله و ارائه مطالب تکمیلی و غنای مستندات می باشد.

4. بهره وری از منابع دست اول

اساس کار گروه، بررسی دقیق منابع دستِ اولِ فارسی و عربی بوده که مورد تأیید دفاتر مراجع است؛ اعم از توضیح المسائل، استفتائات جدید، استفتائات موجود در پایگاه های اطلاع رسانی مراجع، استفتائات کتبی موجود در بایگانی مؤسسه اطلس تاریخ شیعه و حواشی مراجع محترم بر عروة الوثقی و منهاج الصالحین و وسیلة النجاة.

5. غنی سازی مسائل و استفتائات

بر آن بوده ایم که در مسائل مورد نیاز مکلفین عزیز، به ویژه پاسخ به پرسشهای نو و مورد نیاز آنان، نظرات همة مراجع گردآوری شود. از این رو در این مجموعه بیش از 4000 استفتای جدید آمده است.

6. ارائه موضوعات جدید و متنوّع فقهی

پرداختن به احکام و مسائل ضروری و مورد نیاز برخی قشرها، مانند نوجوانان، جوانان، دانشجویان، ورزشکاران، پزشکان، بیماران، و بازیگران و ... از موارد تحقیق شده است.

یادآوری می شود که در این کتاب سعی شده بیش تر به بیان احکام تکلیفی «واجب و حرام» و احکام وضعی «باطل و صحیح» بسنده شود. 

7. روان سازی متن 

روزآمدسازی واژه ها و یادکردهای فقهی، حذف اصطلاحات نامتعارف و استفاده از چارچوب های گوناگون با عنوان «توجّه»، «نکته» و «پرسش» برای توضیح برخی واژه ها و آشنایی مخاطب با برخی مصادیق احکام، از نکات در خورِ توجّه در این طرح است که برای نخستین بار صورت می گیرد.

8. استفاده از داستان های اخلاقی، دانستنی ها و نکته های آموزنده و علمی 

گاه متناسب با موضوع، داستان یا نکته ای خواندنی از زندگی اهل بیت و علمای ربّانی با عنوان «بیاموزیم»، همچنین حکمت و چرایی برخی از احکام یا نکته های آموزنده اخلاقی، نیز یاد سپاری هایی برای پیشگیری از وسوسه در احکام آمده که به تشویق و راهنمایی خواننده می پردازد.

9. ارائه قانون کلّی

در موردی که حکم فقهی را میتوان به گونة قاعده ای کلی بیان کرد، مسأله را با عنوان «قانون کلی» در کادر آورده ایم تا خواننده در موارد مشابه بتواند به آن مراجعه کند.

10. تصاویر و نقاشی های آموزشی

از نوآوری ها و جاذبه های قابل توجه در این طرح، بهره وری از تصاویر و نقاشی های آموزشی دقیق و کارشناسی شده در کنار متن است.

11. طرّاحی شایسته

امروزه توجّه به جذّابیت های بصری و هنری در کنار متن و گزاره های کتاب، از نکات بسیار مهم در آموزش، به ویژه ایجاد انگیزه برای مطالعه به شمار میرود؛ از این رو «مؤسسة اطلس تاریخ شیعه» با بهره گیری از افراد خلاّق، استفاده از جاذبه ها و طرحهای هنری را در دستور کار، از جمله کتاب حاضر قرار داده است.

12. پیوندها

به کار گیری پیوندها و ارجاعات مناسب که مخاطب می تواند برای دیگر پرسش های خود در موضوع مورد نظر، به سایر بخش های این مجموعه مراجعه کند. 

13. چکیده 

خلاصه ای از مطالب هر بخش در جمله هایی کوتاه و روان، نیز خلاصه ای از فتاوای مورد اتفاق همه مراجع ارائه شده است.

14. اصطلاح نامه احکام


نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتب مرتبط


کتاب رساله مصور جلد 2

کتاب رساله مصور جلد 2

طبق آخرین فتاوای هفت تن از مراجع تقلید

240,000 تومان

کتاب رساله مصور جوانان

کتاب رساله مصور جوانان

رساله مصور دانش آموزی

120,000 تومان

کتاب احکام روابط زن و مرد و مسائل اجتماعی
کتاب آموزش احکام ویژه دختران

کتاب آموزش احکام ویژه دختران

135,000 تومان 150,000 تومان

کتاب آموزش احکام ویژه پسران

کتاب آموزش احکام ویژه پسران

135,000 تومان 150,000 تومان

کتاب رساله آموزشی 1 ( احکام عبادات )

برچسب ها: کتاب رساله مصور جلد 1, قیمت و خرید کتاب رساله مصور جلد اول, موسسه اطلس تاریخ شیعه, پیرامون احکام تقلید, تکلیف, طهارت, وضو, غسل, تیمم, طبق آخرین فتاوای هفت تن از مراجع تقلید, جلد اول رساله مصور, رساله مصور تاریخ شیعه