کتاب المراجعات


خرید کتاب المراجعات ، سیدعبدالحسین شرف الدین موسوی ، نشر بین الملل

  • خرید کتاب المراجعات  ، سیدعبدالحسین شرف الدین موسوی   ، نشر بین الملل

کتاب المراجعات

لطفا از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده نماییدرهبری امام علی در قرآن و سنت

اطلاعات کتاب : المراجعات

نام کتاب :

المراجعات

رهبری امام علی در قرآن و سنت 

نويسنده ، مولف :

سیدعبدالحسین شرف الدین موسوی

گرداوري ، مترجم :

محمدجعفر امامی

نشر ، ناشر ، انتشارات :

نشر بین الملل

تعداد صفحه / قطع و نوع جلد :

574 ص / وزیری شومیز

نوبت چاپ و سال چاپ :

بیستم 1400

قيمت پشت جلد کتاب ( تومان ) :

80000

موضوع :

دفاعیه ها و ردیه ها اهل سنت

شابک :

9789643042486

تگ ها :

خرید کتاب المراجعات ( سیدعبدالحسین شرف الدین موسوی )


درباره کتاب کتاب المراجعات رهبری امام علی (ع) در قرآن و سنت

المُراجعات کتابی درباره اثبات حقانیت شیعه و امامت امام علی (ع) بلافاصله پس از پیامبر است. این کتاب مجموعه نامه‌های مبادله شده میان سید عبدالحسین شرف الدین، در لبنان و شیخ سلیم البشری، عالم اهل سنت مصری است. در این کتاب دلایل متعدد امامت علی (ع) از قرآن و روایاتی که در منابع اهل سنت بوده و مورد قبول آنهاست بیان شده و ابهاماتی که برای اهل سنت در این زمینه وجود دارد به طور مفصل مورد بررسی قرار گرفته است.

نوشتار اصلی: سید عبدالحسین شرف الدین

مؤلف کتاب سید عبدالحسین شرف الدین موسوی عاملی (۱۲۹۰-۱۳۷۷ه‍.ق) از مجتهدین شیعه لبنانی و عالمان مدافع تقریب مذاهب اسلامی بود که تلاش بسیاری برای وحدت شیعه و سنی و حل کردن ریشه‌های اختلاف آنها انجام داد. او از رهبران نهضت استقلال لبنان نیز بود.

شیخ سُلَیم البُشری المالکی از علمای اهل سنت، عهده دار ۲ دوره ریاست الازهر مصر بوده است. علامه شرف الدین در سفرش به مصر به سال ۱۳۲۹ق با او دیدار می‌کند و آن دیدار باعث مباحثه آن دو درباره اعتقادات شیعه و سنی می‌شود که به صورت ۱۱۲ نامه ادامه پیدا می‌کند. آن دو تصمیم می‌گیرند مجموعه این مکاتبات را به چاپ برسانند ولی مبارزات سیاسی اجتماعی علامه شرف الدین این کار را به تأخیر انداخت. در سال ۱۳۳۸ق اشغالگران فرانسوی به منزل و کتابخانه علامه حمله کرده و بخشی از تألیفات او را آتش زدند. خوشبختانه کتاب المراجعات از بین نرفت و علامه بعدها با گردآوری اوراق پراکنده شدۀ آن، مجددا کتاب را سامان داد.

خود ایشان در مقدمه کتاب بیان می‌کند که همه آنچه بین او و شیخ سلیم البشری رد و بدل شده را در کتاب آورده است. این کتاب اولین بار در سال ۱۳۵۵ق در شهر صیدای لبنان به چاپ رسید.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

برچسب ها: کتاب المراجعات, سیدعبدالحسین شرف الدین موسوی, قیمت و خرید کتاب المراجعات, سیدعبدالحسین شرف الدین موسوی, ترجمه محمد جعفر امامی, نشر بین الملل